foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!SPORT

Naszą mocną dyscypliną sportową jest piłka siatkowa.

ZOBACZ

KOŁO TANECZNE

Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce. Paulo Coelho — Czarownica z Portobello

ZOBACZ

FACEBOOK

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ODWIEDŹ NAS

SZKOLNE KOŁO CARIAS

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

ODWIEDŹ NAS

POGODA

ODWIEDZIŁO NAS:

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

 348356966 587081926848566 8603837574122048781 nW dniach od 30 maja do 2 czerwca 2023 r., uczniowie kl. 4 - 8 naszej szkoły, wyruszyli w czterodniową wycieczkę do Malborka, Jantaru, Gdańska i Sopotu. Pierwszym punktem podróży był Malbork, gdzie  zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki - największy z zachowanych w Europie średniowiecznych budowli tego typu. Podzieliliśmy się na dwie grupy i pod okiem przewodników rozpoczęliśmy historyczną podróż w czasie.

Zobaczyliśmy najważniejsze pomieszczenia zamku: Kaplicę Wielkich Mistrzów, Wysoką Sień, Letni Refektarz oraz sypialnię mistrzów.  Obejrzeliśmy również wystawę bursztynu, kaplicę św. Anny i inne ciekawe miejsca. Zaopatrzyliśmy się w piękne pamiątki i ruszyliśmy w dalszą podróż. Późnym popołudniem dotarliśmy na miejsce noclegowe - Dom Bursztynowy w Jantarze. Po pysznej kolacji wybraliśmy się na powitanie morza. Odbyło się ono w atmosferze pięknego zachodu słońca.

 Drugi dzień wycieczki był czasem odpoczynku i zabaw na plaży. Mogliśmy zamoczyć nogi
w morskiej wodzie, pod bacznym okiem opiekunów i pilota wycieczki. Wzięliśmy udział w konkursie na najpiękniejszą budowlę z piasku i muszelek. Po świetnej zabawie ruszyliśmy na 5 km spacer do Stegny – wsi w rejonie Mierzei Wiślanej. Wieczorem wybraliśmy się na rejs łodzią po Zalewie Wiślanym. Podczas wycieczki podziwialiśmy przepiękne krajobrazy nadmorskich terenów, pełnych lasów i wydm. Wracając, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda dokończona inwestycja – Przekop Mierzei Wiślanej.

Trzeciego dnia wstaliśmy wcześnie rano i po śniadaniu oraz miłym geście naszych nauczycieli, którzy odśpiewali nam sto lat i wręczyli upominki z okazji Dnia Dziecka, ruszyliśmy na zwiedzanie Gdańska. Pod opieką profesjonalnego przewodnika zwiedziliśmy Centrum św. Jana, które mieści się w kościele św. Jana. Jest to niesamowite miejsce, gdzie odbywają się koncerty, pokazy, przedstawienia, wystawy i inne wydarzenia artystyczne. Zobaczyliśmy również miejsce, gdzie znajdują się zdjęcia ważnych osobistości odwiedzających Gdańsk. Przeszliśmy deptakiem położonym nad rzeką Motławą i podziwialiśmy piękną panoramę Gdańska, z kamienicami, zrekonstruowanymi spichlerzami i statkami pływającymi po rzece. Byliśmy pod wrażeniem Żurawia - najbardziej charakterystycznej budowli, stanowiącej symbol Gdańska. Był to największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie.  Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, zwaną często „Koroną Gdańska” - największą w Europie świątynię, wybudowaną z cegły. Tego dnia nie mogło zabraknąć spaceru po Starówce Gdańskiej i pamiątkowego zdjęcia przy Fontannie Neptuna. To prawda, że Gdańsk urzeka przepiękną, zachwycającą architekturą i niecodzienną atmosferą. Chcąc poznać historię polskiego budownictwa okrętowego oraz handlu morskiego w II połowie XX w zwiedziliśmy Statek Muzeum – Sołdek. Unikatowy zabytek techniki okrętowej, jedyny rudowęglowiec z napędem parowym zachowany obecnie na świecie. Od pierwszego podniesienia bandery w 1949 r. do zakończenia służby w 1981 r. „Sołdek” odbył 1479 rejsów, przewożąc łącznie ponad 3,5 miliona ton węgla i rudy żelaza. Pełni wrażeń pojechaliśmy na Westerplatte - półwysep leżący na terenie Gdańska, a znajdujący się przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. To niezwykle ważne miejsce w historii Polski, kojarzone jednoznacznie z momentem wybuchu II wojny światowej, symbol polskiego bohaterstwa. Każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce. Następnie, ostatkiem sił, przespacerowaliśmy się po Molo w Sopocie, które uznane jest za jedno z najdłuższych drewnianych pomostów spacerowych w Europie. Z molo przeszliśmy na Ulicę Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, potocznie nazywaną: „Monciakiem”. To Serce Sopotu, które tętni życiem. Spacerując po „Monciaku” nie sposób przejść obojętnie obok Krzywego Domku, który zachwyca swoją nietypową elewacją.

Ostatniego dnia naszej wycieczki pożegnaliśmy morze,  spacerując w stronę ujścia Wisły do Bałtyku. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną, zwiedzając Pole Bitwy pod Grunwaldem.  Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

Opiekunami byli: p. Marta Antoniuk, p. Agnieszka Rzymowska, p. Urszula Truś-Rzymowska
i p. Renata Pycka
.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

DZWONKI

8.00 -8.45

8.55 - 9.40

9.50 - 10.35

10.50 - 11.35

11.50 - 12.35

12.45 - 13.30

13.35 - 14.20

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2023 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok