foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

Akcja „Szkoła pamięta”20191025 102049 Kopiowanie

 Dnia 25.10.2019 r. dzieci z klasy 1 wspólnie z rodzicami pod kierunkiem p. Beaty Zarzyckiej włączyły się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej –  „Szkoła pamięta”.                                                                        Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

   – Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.                                                                                           

     Uczniowie w ramach akcji wybrali się na groby nieznanych żołnierzy, którzy pochowani są na cmentarzu w Zarzeczu Łukowskim. Na miejscu dzieci zapaliły znicze i minutą ciszy oddały cześć i pamięć zmarłym.

W podziękowaniu za włączenie się do akcji „Szkoła pamięta”, szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.

DYPLOM

ANDRZEJKI 5 CopyZabawy i wróżby andrzejkowe

 GALERIA

Członkowie SKO i SU wraz z opiekunami przygotowali 29 listopada dzień wróżb andrzejkowych. Na każdej przerwie, na górnym korytarzu można było spotkać się z wróżkami i poznać swoją przyszłość,  odczytać pierwszą literę imienia ukochanego lub ukochanej, dowiedzieć się kim będę,  poznać imię przyszłego chłopaka czy dziewczyny, dowiedzieć się, która z panien wyjdzie pierwsza za mąż. Na każdego uczestnika zabawy  czekała loteria fantowa – każdy los wygrywa. To był czas radości, magii i wróżb. Wszystko jednak z przymrużeniem oka, „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat.

Czytaj więcej: WRÓŻBY I ZABAWY ANDRZEJKOWE

 

Nasza organizacja SKO prowadzi bloga. Zachęcamy wszystkich do jego odwiedzania i komentowania

ODWIEDŹ BLOGA

          

   O korzyściach płynących z umiejętności oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że nie jest to łatwa sztuka. Uczą się jej więc w naszej szkole dzieci od najmłodszych lat. Zaoszczędzone, mniejsze bądź większe pieniądze zamiast na chipsy czy słodycze mogą wpłacić na konto SKO.

    Szkolna Kasa Oszczędności działa w szkole od 11 lat, czyli od  roku 2000. Zrzesza 61 członków. SKO działa pod patronatem Banku. Tam przekazujemy zaoszczędzone pieniądze. Mamy w nim jako szkoła, oprocentowane konto. Bank zawsze pamięta o naszych, małych podopiecznych i obdarowuje ich w nagrodę za systematyczne oszczędzanie miłymi upominkami, które na koniec roku szkolnego są wręczane najlepiej oszczędzającym. Dziękujemy.

Opiekunowie SKO - p. Beata Zarzycka, p. Renata Pycka

„Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza”

Program  zajęć muzycznych przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII szkoły podstawowej. Realizowany jest na zajęciach artystycznych z muzyki w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Najważniejszą ideą tego programu jest tworzenie sytuacji bezpośredniego kontaktu z muzyką poprzez taniec, śpiew i grę na wybranych instrumentach. Zatem program zakłada naukę tańca, naukę pieśni i piosenek związanych z harmonogramem uroczystości szkolnych, naukę gry na instrumentach oraz tworzenie własnych układów przestrzenno – ruchowych. Formy i metody pracy dostosowane są do możliwości i muzycznych zainteresowań uczniów. Zajęcia te są szczególnie ważne dla dzieci, które ze względu na okrojony przydział godzin lekcji muzyki nie mają z nią innego kontaktu i pragną rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. Jednym z najważniejszych zadań tych zajęć jest pomagać w wychowaniu poprzez muzykę, taniec i grę na instrumentach a dzięki indywidualnej i grupowej aktywności twórczej uczniów w formie zabawy, otworzyć młodego człowieka na różne dziedziny życia.

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok