foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

 

8.00 – Msza święta w kościele p.w. NSPJ w Zarzeczu Łukowskim

9.15 – Uroczysta akademia

Autobusy szkolne (jeden wiozący dzieci z Turzych Róg, drugi – jadący po dzieci z Olszewnicy, Lipniak, Kownatek i Zarzecza Łuk.)zawiozą uczniów rano na mszę świętą. Następnie, po zakończonej mszy świętej, jeden z nich przywiezie dzieci do szkoły i będzie czekał do końca akademii. Po skończonej akademii (ok. godz. 10.00) autobus powrotny odwozi dzieci do domu. Najpierw zawozi dzieci do Zarzecza Łukowskiego, Kownatek, Lipniak, Olszewnicy, następnie wraca do Strzyżewa po dzieci z Turzych Róg i odwozi je do domu.

Ozdobny talerzyk i literka „h” jak herbata

GALERIA

Na zajęciach z edukacji polonistycznej uczniowie poznali kolejną literkę – „h, H” jak herbata. Dzieci dowiedziały się m.in., że herbata to napar przygotowywany z liści i pączków krzewu herbacianego, literkę „h” pisze się prze samo „h” , herbatę można zaparzać w czajniczku, a następnie przelać ją do filiżanki. Zwykle filiżankę z herbatą stawiamy na talerzyku, dlatego też uczniowie klasy 1 na zajęciach z edukacji technicznej wykonywali takie oto ozdobne talerzyki.

                                                                   Opracowała: Beata Zarzycka

Polska – mój kraj

GALERIA

Na podstawie przeprowadzonych szeregu zajęć z edukacji polonistycznej w klasie 1, dotyczącej tematyki naszego kraju, m.in. założenia grodu, który nazwany został  Gnieznem, w ramach edukacji plastycznej uczniowie wykonali pracę przedstawiającą pięknego, potężnego ptaka – orła (symbol Polski), który ukrył się w wiekowym dębie, był on znakiem zbudowania osady, natomiast z edukacji technicznej wykonali flagę Polski, którą umieścili w widocznym miejscu w ważnych dniach – 1, 2 i 3 maja.

                                                                        Opracowała: Beata Zarzycka

Święta Wielkanocne      

GALERIA 

W tym roku święta wielkanocne były inne od poprzednich, bo spędzane tylko w gronie bardzo bliskich domowników. Ale za to tematyka zajęć się nie zmieniła: było pisanie życzeń, wykonywanie i ozdabianie pisanek różnymi sposobami oraz świąteczne kodowanie. Prace były tak wspaniałe, że szkoda, żeby się nimi nie pochwalić.

                                                                      Opracowała: Beata Zarzycka

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok