foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

24 września w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarno – chemiczne - Akademia Małego Kuchcika. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w różnych eksperymentach oraz skosztować wykonanych przez siebie pysznych przekąsek kuchni molekularnej.
Było to bardzo ciekawe doświadczenie i super zabawa. ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejany wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Tegoroczna 10. już edycja zaplanowana była na sobotę 4 września. Prezydent RP zaproponował do czytania utwór pt. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W naszej szkole włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania w piątek 3 września na wszystkich lekcjach języka polskiego. W młodszych klasach tekst czytali nauczyciele, w starszych -  nauczyciele i uczniowie.

 Nasze dodatkowe działania to: zapoznanie z twórczością Gabrieli Zapolskiej oraz treścią utworu „Moralność pani Dulskiej” poprzez wykonanie gazetki ściennej na szkolnym korytarzu.

Oprac. Renata Zaremba

 IMG 20210930 091545 Copy

Dzień Chłopaka to doskonała okazja do spotkań z kolegami i koleżankami z klasy. Uczniowie kl. V spędzili ten wyjątkowy dzień razem – w Centrum Rozrywki „Arkabos” w Łukowie. Wspólna zabawa, długie rozmowy, żarty i świetne humory towarzyszyły im przez cały dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Oprac. Renata Zaremba

 

Z radością rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022.  Miło po tak długim czasie spotkać kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. Maseczki na twarzach, ale i tak widać uśmiech J Życzymy powodzenia!

Oprac. Renata Zaremba

 

IMG 20210901 093244 Copy  IMG 20210901 093307 CopyIMG 20210901 093429 CopyIMG 20210901 093435 Copy

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) To bezpłatna akcja edukacyjna, odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 1 października 2021.Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek). 

Licencja

 

Plakat Narodowy Spis Powszechny Copy

2021 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok