foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

pokazy 5 Copy ZDJĘCIA

Fizyka i chemia to nauki, w których doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, 20 września 2021 roku grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.  Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Odczyn roztworu, Wystrzałowa chemia. 

Na Wydziale Chemii spotkała nas nie lada niespodzianka. Młodzież miała okazję spotkać się z laureatem NAGRODY NOBLA w dziedzinie chemii, niemieckim biochemikiem prof. Robertem Huberem. Pan profesor skierował do nas kilka ciepłych słów i zachęcał uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich pasji. Nawet wspomniano o nas na stronie internetowej uczelni UMCS: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,53,noblista-prof-robert-huber-z-wizyta-w-instytucie-nauk-chemicznych-umcs,106955.chtm

Natomiast pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: Akustyka, Ciśnienie nie(atmosferyczne), Mechanika, Elektromagnetyzm. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznawania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształtują umiejętności obserwacji. Dzięki pokazom z fizyki i chemii, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności tych dziedzin nauki i ich powiązań z techniką, medycyną, życiem codziennym i przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacji.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach wf – u w Strefie Wysokich Lotów, gdzie mogli potwierdzić swoją koordynację, sprawność fizyczną oraz spełnić marzenia o lataniu i pokonaniu grawitacji.

Opiekunami podczas ciekawych lekcji z fizyki, chemii i akrobatyki były Panie: Renata Pycka i Małgorzata Wereszczyńska.

Plakat Narodowy Spis Powszechny Copy

2021 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok