foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

POKAZY NAUKOWE Z CHEMII I FIZYKI

GALERIA

pokazy naukowe 19Fizyka i chemia to nauki, w których doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, 27 września 2019 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie i Zarzeczu Łukowskim ponownie uczestniczyła w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.  Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Odczyn roztworu, Wystrzałowa chemia. Natomiast pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: Ruch obrotowy, Uff, jak gorąco…, Prąd elektryczny, Rezonanse. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznawania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształtują umiejętności obserwacji. Dzięki pokazom z fizyki i chemii, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności tych dziedzin nauki i ich powiązań z techniką, medycyną, życiem codziennym i przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacji.

Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwijanie myślenia naukowego, samodzielnego działania i dociekania założeń teorii naukowych. Podczas pokazów chemicznych prowadzone są najbardziej spektakularne, wybuchowe doświadczenia, które pomagają w zapamiętaniu wiedzy zdobytej w szkole.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach wf – u w Strefie Wysokich Lotów, gdzie mogli potwierdzić swoją koordynację, sprawność fizyczną oraz spełnić marzenia o lataniu i pokonaniu grawitacji.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok