foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

80rocznica II 9 Copy„KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, TEN NIE JEST GODZIEN SZACUNKU
TERAŹNIEJSZOŚCI, ANI NIE MA PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

Józef Piłsudski

GALERIA ZDJĘĆ

Pod tym hasłem dnia 7 października 2019 r. w Zespole Szkół w Strzyżewie odbyła się wieczornica poświęcona 80-tej rocznicy wybuchu  II wojny światowej.

Motywem przewodnim pierwszej części naszej uroczystości były wydarzenia z okresu września 39 roku, w której uczniowie klasy VIII słowem, wierszem i piosenką przypomnieli zgromadzonym najważniejsze bitwy Kampanii Wrześniowej. W tej części zaprezentowali się także przedstawiciele szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Barbarę Wróbel. Montaż uświetnił występ szkolnego chóru prowadzonego przez p. Urszulę Truś- Rzymowską.

 

Drugą część poświęciliśmy wspomnieniom naszych gości, którym przyszło urodzić się przed wojną i którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach. Swoimi wspomnieniami podzielili się: Pan Henryk Szmulik, żołnierz AK i więzień polityczny w okresie stalinowskim oraz Pani Jadwiga Stelmach. Pani Jadwiga poza wspomnieniami zauroczyła zebranych,śpiewając piosenki z okresu okupacji.Żaden podręcznik ani film nie zastąpią relacji ludzi, którzy żyli w tamtych czasach i bezpośrednio uczestniczyli w tych wydarzeniach. Dowodem naszej wdzięczności były słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz podziękowania przygotowane przez uczniów pod opieką p. Elżbiety Bajury.

Pamiątką z naszej wieczornicy były foldery wykonane przez uczniów pod kierunkiemp. Agnieszki Rzymowskiej. W folderze znalazło się zestawienie wybranych bitew z okresu września 1939 roku. Zostały one rozdane wszystkim uczestnikom wieczornicy, by zachęcić do poznawania historii, która jest naprawdę ciekawa i potrzebna.

Ostatnim punktem naszego spotkania było wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich okresu II wojny światowej.

Dekoracje wykonały: p. Ewa Niewęgłowska i p. Małgorzata Wereszczyńska wraz z uczniami.

Organizatorami i koordynatorami uroczystości były: p. Jagoda Smorczewska, p. Agata Zarzycka  i p. Renata Zaremba.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok