foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

IMG 0072 KopiowanieŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

GALERIA

14 października 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To było bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyła cała społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Na początku dyrektor szkoły – Janusz Kozłowski powitał zebranych, a następnie oddał głos przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która prowadziła uroczystość. Prowadząca poprosiła uczniów klasy pierwszej o wystąpienie, ale  zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – musieli zaprezentować Wielkiemu Magikowi i jego pomocnikom swoje umiejętności. Do zadań, które mieli wykonać należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończeniu prezentacji, zarówno Wielki Magik jak i jego pomocnicy oraz wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

 

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie przed pocztem flagowym. Uczniowie powtarzając za wychowawczynią, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał pasowania, a wychowawczyni wręczała pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz książeczki. Dzieci równocześnie otrzymały upominki od rodziców, koleżanek i kolegów z klasy 0, II i III oraz pani katechetki. Wychowawczyni podziękowała rodzicom za zaangażowanie i okazaną pomoc. Po zakończonej uroczystości wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a następnie poszli posadzić symboliczne drzewko zakupione przez rodziców w celu upamiętnienia tej uroczystości.

Do uroczystości ślubowania przygotowywała pani Beata Zarzycka – wychowawczyni klasy pierwszej.

 

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok