foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

ŚNIADANIE DAJE MOC 1„Śniadanie daje moc”

GALERIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 8 listopada 2019r. uczniowie              klasy 1 wraz z wychowawczynią – p. Beatą Zarzycką przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Dla uczniów był to szczególny dzień. Mieli bowiem przygotować śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Śniadanie poprzedzone zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w klasie. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, przypomnieli reguły zachowania się przy stole oraz obejrzeli krótki filmik na YOUTUBE, jak uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowywali takie śniadanie.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stolikach znalazły się różnego rodzaju produkty, że aż zapach roznosił się po całej szkole. Dzieci również dzieliły się nimi, aby kanapki były nie tylko zdrowe, ale pięknie wykonane. Przygotowywanie śniadania było dla nich prawdziwą frajdą. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.                                                    Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok