foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE 14 Copy

Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum Regionalnym w Łukowie

9 grudnia uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum  Regionalne w Łukowie. Obejrzeli wystawy stałe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były to: wystawa etnograficzna: ,,W polu i w zagrodzie”, wystawa paleontologiczna: ,,Łukowskie amonity”, oraz „Historia Łukowa i Ziemi Łukowskiej” i „Tu mieszkaliśmy – historia łukowskich Żydów”.

W muzeum uczniowie wzięli również udział w warsztatach bożonarodzeniowych, które prowadziła pani Edyta Sak. Uczestnicy warsztatów z wielkim zapałem własnoręcznie wykonywali  ozdoby choinkowe – aniołki. To była miła zabawa i twórcze wyzwanie. Po zajęciach uczniowie czuli wielką satysfakcję. Podczas zajęć odbyły się wspólne rozmowy na temat tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych. Powyższe zajęcia to piękny zwyczaj podtrzymywania ginącej tradycji sztuki ludowej.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok