foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez m.in. ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia. 

Uczniowie z klasy 2 z pomocą rodziców w formie zabawy badawczej przeprowadzali doświadczenia: Dlaczego ciasto rośnie?, Jak powstają kryształy?, Jak zrobić kolorowe warstwy w szklance?, które miały na celu odkrycie przez dziecko nieznanych mu dotychczas właściwości przedmiotów  i zjawisk. Następnie obserwowali je i patrzyli, co się dzieje.

Wykonane doświadczenia przyniosły do szkoły, aby pokazać i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszyło dzieciom również napięcie, które dostarczało im różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku.

Ten ładunek pozytywnych emocji, jakie niosła ze sobą zabawa badawcza, sprawiło, że ma ona ogromny wpływ na rozwój i wychowanie dziecka.

IMG 1974 Copy

IMG 1975 Copy

 

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

Plakat Narodowy Spis Powszechny Copy

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2021 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok