ZDJĘCIA

21 czerwca 2021r. klasa I, wspólnie z wychowawczynią – p. Ewą Jurek oraz  p. Elżbietą Durka, wybrała się na wycieczkę do państwa Borkowskich – rodziców Błażeja.

Po przybyciu na miejsce pan Tomasz opowiadał o królestwie pszczół, ich pracy i swojej pasji związanej z pracą pszczelarza. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy właściwie postępować w przypadku ukąszenia przez pszczoły. Dużą atrakcją dla uczniów było obejrzenie przyrządów, które są niezbędne dla pszczelarza: strój ochronny, kapelusz z siatką, urządzenie do odymiania pszczół tzw. podkurzacz, odsklepiacz do odsklepiania miodu z plastra, miotełkę do omiatania pszczół, ramkę z plastrem węzy, poidła pasieczne. Największe wrażenie wywołał szklany ul, w którym można było bezpiecznie obserwować zachowanie żywych owadów, odszukać królową i trutnia wśród pszczół robotnic. Następnie uczniowie obejrzeli miejsce pasieki oraz gatunki roślin, tzw. pożytków pszczelich. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi, zadawały pytania.

Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, który przygotowała pani Agnieszka. Każdy mógł skosztować nie tylko zdrowego pieczywa, ale także pysznych truskawek oczywiście z wyśmienitym świeżo zrobionym miodem. Wszystkie dzieci z apetytem zjadały na świeżym powietrzu kanapki i owoce.

Dużą przyjemność dostarczyły dzieciom zabawy z piłką, skoki na trampolinie, huśtawka i ,,lody dla ochłody” zafundowane przez rodziców Błażeja.

To, co zobaczyły dzieci w pasiece, jak żyją pszczoły, jak wygląda ul, jak powstaje miód i jakie ma korzyści zdrowotne, było dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Państwu Agnieszce i Tomaszowi Borkowskim składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie,  przekazanie cennych informacji dotyczących tych pożytecznych owadów oraz dostarczenie dzieciom niezapomnianych przeżyć.