foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

Polska – mój kraj

GALERIA

Na podstawie przeprowadzonych szeregu zajęć z edukacji polonistycznej w klasie 1, dotyczącej tematyki naszego kraju, m.in. założenia grodu, który nazwany został  Gnieznem, w ramach edukacji plastycznej uczniowie wykonali pracę przedstawiającą pięknego, potężnego ptaka – orła (symbol Polski), który ukrył się w wiekowym dębie, był on znakiem zbudowania osady, natomiast z edukacji technicznej wykonali flagę Polski, którą umieścili w widocznym miejscu w ważnych dniach – 1, 2 i 3 maja.

                                                                        Opracowała: Beata Zarzycka

Ozdobny talerzyk i literka „h” jak herbata

GALERIA

Na zajęciach z edukacji polonistycznej uczniowie poznali kolejną literkę – „h, H” jak herbata. Dzieci dowiedziały się m.in., że herbata to napar przygotowywany z liści i pączków krzewu herbacianego, literkę „h” pisze się prze samo „h” , herbatę można zaparzać w czajniczku, a następnie przelać ją do filiżanki. Zwykle filiżankę z herbatą stawiamy na talerzyku, dlatego też uczniowie klasy 1 na zajęciach z edukacji technicznej wykonywali takie oto ozdobne talerzyki.

                                                                   Opracowała: Beata Zarzycka

 

Albumik o swojej miejscowości

Podczas zajęć przyrodniczych dzieci z klasy 1 wykonywały wg własnego pomysłu albumiki o swojej miejscowości – Strzyżewie, Wagramie i Zarzeczu Łukowskim. Uwzględniły w nich skąd wzięła się nazwa, cechy charakterystyczne miejscowości oraz walory przyrodnicze. Wszystkie wykonane prace były ciekawe, na pewno posłużą innym jako małe przewodniki po miejscowości. Oto niektóre prace uczniów.

                                                                 Opracowała: Beata Zarzycka

Czytaj więcej: ALBUMIK O SWOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Święta Wielkanocne      

GALERIA 

W tym roku święta wielkanocne były inne od poprzednich, bo spędzane tylko w gronie bardzo bliskich domowników. Ale za to tematyka zajęć się nie zmieniła: było pisanie życzeń, wykonywanie i ozdabianie pisanek różnymi sposobami oraz świąteczne kodowanie. Prace były tak wspaniałe, że szkoda, żeby się nimi nie pochwalić.

                                                                      Opracowała: Beata Zarzycka

Szanowni Państwo

w związku z zaistniałą sytuacją postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej w Strzyżewie na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się drogą elektroniczną lub telefonicznie. kliknij

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok