foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

Akcja „Szkoła pamięta”20191025 102049 Kopiowanie

 Dnia 25.10.2019 r. dzieci z klasy 1 wspólnie z rodzicami pod kierunkiem p. Beaty Zarzyckiej włączyły się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej –  „Szkoła pamięta”.                                                                        Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

   – Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.                                                                                           

     Uczniowie w ramach akcji wybrali się na groby nieznanych żołnierzy, którzy pochowani są na cmentarzu w Zarzeczu Łukowskim. Na miejscu dzieci zapaliły znicze i minutą ciszy oddały cześć i pamięć zmarłym.

W podziękowaniu za włączenie się do akcji „Szkoła pamięta”, szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.

DYPLOM

2020 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok