foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

 

W naszej szkole, realizowany jest program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkól podstawowych.

W bieżącym roku szkolnym wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszej pod opieką p. Beaty Litwin. Podczas zajęć zostały wykorzystane różne materiały promujące zdrowie.

Celem programu było: uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia, kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, wykształcenie u dzieci postawy gotowości do radzenia sobie w sytuacjach, gdy ich zdrowie jest zagrożone, zdobycie  umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni palą przy nich papierosy, ochrona przed biernym paleniem.

Program był realizowany na zajęciach warsztatowych, na których stosowane były metody aktywizujące. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im podczas każdych zajęć. Uczniowie korzystali z kart pracy zawartych w materiałach programowych. Dzieci kolorowały szablony wiewiórki, uczyły się wiersza o Wiki, układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe, których tematem było zachowanie się w różnych sytuacjach, gdy nasze zdrowie jest zagrożone. Uczyły się właściwej postawy radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś przy nich pali. Podsumowaniem były zajęcia, podczas których wykonały emblematy z hasłem ,,Nie pal przy mnie, proszę”, z którymi wróciły do domu.

Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wiele radości dostarczyły im zajęcia z ,,wiewiórką”. Chętnie wykonywały polecenia i zadania. Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby  zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

profilaktyka 4 profilaktyka 2 profilaktyka 3  profilaktyka 1profilaktyka 5profilaktyka 6profilaktyka 7

2022 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok