foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!SPORT

Naszą mocną dyscypliną sportową jest piłka siatkowa.

ZOBACZ

KOŁO TANECZNE

Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce. Paulo Coelho — Czarownica z Portobello

ZOBACZ

ZESPÓŁ MUZYCZNY

Człowiek ma w sobie milczenie morza, zgiełk ziemi i muzykę powietrza. Tagore Rabindranath

ZOBACZ

SZKOLNE KOŁO CARIAS

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

ZOBACZ

POGODA

ODWIEDZIŁO NAS:

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

pokazy 5 Copy ZDJĘCIA

Fizyka i chemia to nauki, w których doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, 20 września 2021 roku grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.  Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Odczyn roztworu, Wystrzałowa chemia. 

Na Wydziale Chemii spotkała nas nie lada niespodzianka. Młodzież miała okazję spotkać się z laureatem NAGRODY NOBLA w dziedzinie chemii, niemieckim biochemikiem prof. Robertem Huberem. Pan profesor skierował do nas kilka ciepłych słów i zachęcał uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich pasji. Nawet wspomniano o nas na stronie internetowej uczelni UMCS: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,53,noblista-prof-robert-huber-z-wizyta-w-instytucie-nauk-chemicznych-umcs,106955.chtm

Natomiast pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: Akustyka, Ciśnienie nie(atmosferyczne), Mechanika, Elektromagnetyzm. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznawania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształtują umiejętności obserwacji. Dzięki pokazom z fizyki i chemii, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności tych dziedzin nauki i ich powiązań z techniką, medycyną, życiem codziennym i przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacji.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach wf – u w Strefie Wysokich Lotów, gdzie mogli potwierdzić swoją koordynację, sprawność fizyczną oraz spełnić marzenia o lataniu i pokonaniu grawitacji.

Opiekunami podczas ciekawych lekcji z fizyki, chemii i akrobatyki były Panie: Renata Pycka i Małgorzata Wereszczyńska.

FILIA TURZE ROGI

tr

E - DZIENNIK

DZIENNIK

Plakat Narodowy Spis Powszechny Copy

DZWONKI

8.00 -8.45

8.55 - 9.40

9.50 - 10.35

10.50 - 11.35

11.50 - 12.35

12.45 - 13.30

13.35 - 14.20

GMINA ŁUKÓW

GŁ

2021 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok