foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Szkoła na medal!

Edukacja -Wychowanie -Sport - Rozrywka - jesteśmy dla WAS !!!

"Istnieją tylko dwie trwałe rzeczy, które mamy nadzieję dać naszym dzieciom. Jedna to korzenie, druga - skrzydła"

                                                                           [H. Carter]

 

To już 10. edycja Narodowego Czytania w ramach którego Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września 2021r.W tym roku czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Wspólne czytanie fragmentów utworu w klasie 3 odbyło się na edukacji polonistycznej. Wychowawczyni - p. Beata Zarzycka na podstawie gazetki szkolnej przybliżyła uczniom postać autorki książki. Przedstawiła  również informację, że „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to tragifarsa, łącząca elementy komedii oraz tragedii. Swoją prapremierę miała w 1906 roku w Krakowie.

IMG 3242 Copy   IMG 3244 Copy

Plakat Narodowy Spis Powszechny Copy

2021 Copyright Zespół Szkół w Strzyżewie by JZ Rights Reserved

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok